ciaza-wroclawOczekiwanie na dziecko jest dla większości kobiet radosnym przeżyciem. Jednak nawet, jeśli ciąża była upragniona, to nie da się uniknąć wątpliwości i konieczności reorganizacji dotychczasowego życia. Przed przyszłą matką stoi jedno z najważniejszych wyzwań, a mianowicie zapewnienie małemu człowiekowi odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego.

Wszystko to odbywa się w trudnym dla organizmu kobiety czasie. Zmęczenie, nudności, czy chwiejne nastroje nie pomagają w spokojnym podejściu do tematu przygotowań na narodziny maleństwa. Dlatego w tak ważnym czasie warto jest korzystać z możliwości pomocy osób doświadczonych i wykwalifikowanych, zarówno znajomych oraz profesjonalistów. Dobrym sposobem na przełamanie lęku przed porodem jest zapisanie się do szkoły rodzenia, gdzie można dowiedzieć się wielu informacji, nie tylko na temat samego porodu, ale także pielęgnacji niemowlęcia oraz podzielić się doświadczeniami z kobietami w podobnej sytuacji.

ciazaMożna także skorzystać z pomocy doradcy laktacyjnego, który pomoże przygotować się do karmienia piersią. Kolejnym trudnym zadaniem jest odpowiednie skompletowanie wyprawki dla niemowlęcia – w tym celu warto zgłosić się do doradcy niemowlęcego (z ang. baby concierge), który ułatwi odnalezienie się w gąszczu produktów dla niemowląt oraz zaoferuje pakiet zniżek.

Ginemedica Centrum Medyczne
ul. Krawiecka 1/2
50-148 Wrocław
tel. 530 929 758
http://ginemedica.pl

Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne dla osób oczekujących pierwszego potomka oraz osób zapracowanych, które nie posiadają czasu na dogłębne badanie rynku produktów niemowlęcych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, ciąża, i związane z nią wątpliwości, nie muszą spędzać snu z powiek przyszłych mam.

© pcpr.rzeszow.pl 2024