Dentofobia

Stomatolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem zębów . Uwalnia od bólu, intryguje, jest przystojny i dodatkowo często z poczuciem humoru, a więc czego tu się bać? to nie człowiek jest przyczyną dentofobii a narzędzia jakimi się posługuje.Dziwne , długie, i na dodatek wydające okrutne dźwięki  przyrządy którymi pracuje lekarz, taki strach powodują.

Przyczyn dentofobii nie ma wielu, są to zwykle przykre doświadczenia z przeszłości związane z wizytą w gabinecie.Co za tym idzie, dentysta musi być też psychologiem aby swojego pacjenta oswoić ze sytuacją i pokazać , że nie taki diabeł straszny.

Dentofobia jest fobią, jak każde inne i można ją leczyć uczęszczając na terapie która pozwoli pozbyć się strachu. Wszystko działa na korzyść pacjenta ponieważ, gabinety nowoczesne oferują  teraz  metody dzięki którym sama wizyta staje się przyjemnością, a oczekiwanie na korytarzu nie jest to oczekiwanie na \”egzekucje\” dzięki zapewnieniu pacjentowi komfortu , poprzez możliwość  oglądani tv , czy wygodnych sof dlatego czujemy się jak u siebie w domu. Są przypadki, gdzie mimo maksymalnej troski asystentek i samego doktora pacjent odczuwa silny strach,niestety to czy pacjent postara się pozbyć strachu zależy już od niego samego.

Trzeba przyznać racje, że lepiej udać się do dentysty co pół roku, i w przypadku ubytku od razu działać, niż zwlekać i doprowadzić do ciężkiego stanu który poprzez świadomość powagi przypadku sprawi że lęk nie zniknie, a się powiększy.

Ogólnie rzecz ujmując, fotel dentystyczny jest wygodny a warto dbać o zdrowie lekarz nasz przyjaciel, ból naszym wrogiem.

© pcpr.rzeszow.pl 2023