Jak dbać o zęby?

Zdrowy, biały uśmiech wcale nie musi być luksusem zarezerwowanym tylko dla celebrytów. Zdrowa biel zębów wymaga rozmaitych starań i kilku wyrzeczeń. Aby osiągnąć idealnie białe zęby, w pierwszej kolejności musimy zadbać o higienę naszej jamy ustnej. Nieodzowna w tym procesie jest oczywiście szczoteczka do zębów i dobra pasta, wzbogacona o składnik wspomagający wybielanie. Białe zęby nie tolerują obecności próchnicy, należy zatem pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów po każdym posiłku, lub chociaż neutralizowaniu kwaśnego pH w ustach.

Zdrowe zęby to zęby wypielęgnowane, regularnie czyszczone pastą i szczoteczką, a także nitką dentystyczną. W razie potrzeby oczyszczone z osadów w gabinetach dentystycznych lub w warunkach domowych, przy użyciu powszechnie dostępnych pasków wybielających nasączonych nadtlenkiem wodoru. Aby zachować naturalną biel zębów należy przede wszystkim ograniczyć używki, a w szczególności kawę i papierosy, których udział w zabarwianiu garnituru zębowego jest często nie doceniany przez jego posiadacza.

Biel zębów może okazać się naszą ogromną zaletą. Białe zęby mogą być postrzegane jako dowód na przestrzeganie higieny i brak używek w życiu codziennym. Są drobnym szczegółem naszego wizerunku, ale jakże istotnym, szczególnie, że na co dzień często się uśmiechamy. Uśmiechamy się kiedy się z kimś witamy, kiedy życzymy komuś miłego dnia, kiedy ktoś nam wyświadcza przysługę, albo gdy to my wyświadczamy ją komuś. Uśmiechamy się do naszego szefa, listonosza, opiekunki naszego dziecka.

Uśmiech jest bardzo pomocny w codziennym życiu, a jak wykazują rozmaite analizy zachowań społecznych, osoby pogodne i uśmiechnięte uważane są przez resztę społeczeństwa za bardziej sympatyczne, a takie osoby cieszą sie większą przychylnością społeczeństwa. Należy wiec dbać o zdrowy, biały uśmiech na naszej twarzy, tak aby każdy z nas mógł uśmiechać się znacznie częściej niż do tej pory i zarażać swym uśmiechem wszystkie napotkane osoby.

Prawda, że żyło by się nam wszystkim znacznie lepiej?

© pcpr.rzeszow.pl 2023