Jak wybielić zęby domowymi sposobami

Każdy z nas chciałby mieć olśniewający uśmiech. Piękne, białe zęby są wizytówką każdego człowieka. O zęby należy dbać codziennie. Tylko wtedy nie będzie problemu z ubytkami, utratą bieli. Co jednak, gdy przebarwienia na zębach powstają? A nie oszukujmy się- pojawiają się one często, choćby poprzez picie kawy, czy palenie papierosów. Jak sobie z tym radzić? Można oczywiście skorzystać z zabiegów w gabinetach stomatologicznych, które oferują wybielanie zębów. Pamiętać jednak trzeba, że wiąże się to ze znacznymi kosztami. Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, to koszt rzędu 500 złotych.

Z przebarwieniami na zębach na szczęście można sobie radzić samemu. Są na to domowe sposoby. Mało tego, że są one skuteczne, to w dodatku są tanie i łatwe do wykonania. Pierwszym ze sposobów jest nacieranie zębów wewnętrzną częścią skórki pomarańczy. Dla tych, którzy są nieświadomi- skórka pomarańczy ma właściwości wybielające. Zabieg nacierania zębów skórką należy wykonywać raz dziennie, regularnie przez siedem dni w tygodniu.

Kolejnym sposobem na białe zęby jest woda utleniona. Zabieg wybielania polega na tym, że moczy się patyczek higieniczny(do czyszczenia uszu) w wodzie utlenionej i naciera się nim zęby.

Właściwości wybielające ma również cytryna. Żeby uzyskać bielszy odcień zębów należy raz dziennie, regularnie myć zęby sokiem z cytryny. Kolejne domowe sposoby na wybielenie zębów to: stosowanie past wybielających, żucie gum wybielających i stosowanie nakładek wybielających na zęby. Wszystkie te produkty dostępne są w każdej aptece, bądź w drogeriach.

Przy wybielaniu zębów domowymi sposobami ważna jest regularność wykonywanych zabiegów. Trzeba także uzbroić się w cierpliwość, wszak olśniewającej bieli nie uzyska się z dnia na dzień. Wiedzieć także należy, że domowe sposoby wybielania zębów sprawdzają się wówczas, gdy przebarwienia na zębach są nieznaczne. Jeśli są one duże, to raczej nie ma co liczyć na to, że pasta wybielająca, czy sok z cytryny będą w stanie pomóc. W takiej sytuacji należy zwrócić się już do specjalisty. Tylko on będzie w stanie poradzić sobie z takimi problemami.

 

© pcpr.rzeszow.pl 2023