In vitro. Przychodnia Medica 2000

In vitro. Przychodnia Medica 2000
PCPRowy opis

Zabieg zapłodnienia pozaustrojowego do niedawna był uważany za jedną z najważniejszych metod leczenia niepłodności w naszym kraju. Na świecie cały czas jest to podstawowa metoda radzenia sobie z problemami z płodnością, ale u nas niestety nastąpił odwrót od nowoczesnej medycyny. Na dzisiaj zabieg In vitro nie jest jeszcze w naszym kraju nielegalny, ale narodowo-socjalistyczny rząd odmawia wsparcia dla rodzin potrzebujących pomocy w związku z bezpłodnością i w ten sposób umożliwia posiadanie potomstwa tylko osobom majętnym, które stać na sfinansowanie leczenia z własnej kieszeni. Koszt pojedynczego zabiegu In vitro to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie każdy jednak może z niego skorzystać.

Wskazania do zabiegu In vitro

Zabiegi In vitro na Zachodzie mają charakter już niemal rutynowy, chociaż związane jest to nie tyle z uniwersalnością, co z potężnie rosnącą ilością osób, u których pojawiają się wskazania do wykonania właśnie tego zabiegu. Mowa tutaj głównie o problemach z odpowiednim funkcjonowaniem jajników oraz o problemach ogólnoustrojowych, których dokładne podłoże okazało się niemożliwe do wskazania. Wielki znaczenie ma tutaj także problem panów i ich nieadekwatnego nasienia. W tym ostatnim przypadku zapłodnienie metodą pozaustrojową jest w zasadzie jedyną dostępną opcją, zwłaszcza jeśli sztuczna inseminacja domaciczna nie przyniosła rezultatów. W praktyce In vitro jest stosowane w sytuacjach, kiedy leczenie niepłodności nie przyniosło rezultatu przez określony czas i nie ma medycznych przeciwwskazań dla zastosowania tej metody. Jest ona też takich sytuacjach najskuteczniejsza.

Długa procedura

Nie jest niestety tak, że zapłodnienie pozaustrojowe to szybka i przyjemna procedura. W rzeczywistości konieczne jest najpierw pobranie komórek jajowych z jajników kobiety, co wykonuje się za pomocą punkcji. By dało się ją przeprowadzić prawidłowo, konieczne jest wykonanie stymulacji hormonalnej, procedury realnie nieprzyjemnej dla kobiety. Przed wprowadzeniem rozwijającego się zarodka do macicy także konieczne jest przygotowanie hormonalne. Wszystkiemu temu musi towarzyszyć ścisła współpraca z ginekologiem, który będzie monitorował stan przyszłej matki i oceni, czy zabieg się w pełni udał.

PCPRowa siedziba
ul. Smolna 34/14 00-375 Warszawa
PCPRowy numer telefonu
228285903
PCPRowa kategoria
  • In vitro. Przychodnia Medica 2000
  • In vitro. Przychodnia Medica 2000
  • In vitro. Przychodnia Medica 2000
  • In vitro. Przychodnia Medica 2000
© pcpr.rzeszow.pl 2024